
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 15 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.25 mm |
Stock: 324
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25718
Ext.Price$0.25718
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25718 | $0.25718 |
| 10 | $0.22889 | $2.28890 |
| 50 | $0.20371 | $10.18550 |
| 100 | $0.18202 | $18.20200 |
| 500 | $0.16264 | $81.32000 |
| 1000 | $0.14531 | $145.31000 |
| 3000 | $0.13538 | $406.14000 |
| 5000 | $0.12613 | $630.65000 |
